ZAP
ZAP
ArtykułyProducenci

ZAP

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

ZAP

ZAP to polski producent akumulatorów, którego zakłady znajdują się w Piastowie. Przedsiębiorstwo założył w 1925 roku Fryderyk Müller jako Zakłady Akumulatorowe systemu Tudor. Firma kontynuowała swoją działalność jako przedsiębiorstwo państwowe także po wojnie. W połowie lat 90, zostało ono sprywatyzowane, od 2000 roku głównym udziałowcem, a od 2002 roku właścicielem 98,3% akcji ZAP jest Lech Sznajder.

Oferta ZAP jest dość szeroka. Podstawowym produktem dla samochodów osobowych jest seria Standard i Vecter, przeznaczone do większości współczesnych i starszych samochodów. Droższym rozwiązaniem są produkty serii Calcium Plus i Calcium Plus Azjatyckie, z technologią wapniową i o powiększonych parametrach technicznych. Do nowoczesnych pojazdów o wyższym zapotrzebowaniu na energię elektryczną przeznaczone są produkty z serii Silver Premium, natomiast do pojazdów z systemem start-stop produkty serii Carbon (wykonane w technologii EFB), oraz Expedition Plus AGM.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły