Varta
Varta
ArtykułyProducenci

Varta

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Varta

Varta jest niemieckim producentem akumulatorów, którego początki sięgają do założonej w 1883 roku firmy Büsche & Müller, która w 1890 roku zmienia nazwę na AFA (Accumulatorenfabrik AG). AFA wprowadza na rynek markę Varta w 1904 roku, firmując nią przenośne akumulatory do rozruchu silników spalinowych. W 1936 roku Varta tworzy standardowy akumulator pasujący do większości ówczesnych pojazdów. Od 2002 roku dział motoryzacyjny Varty jest w posiadaniu konsorcjum Johnson Controls.

W ofercie firmy Varta znajdziemy następujące akumulatory: seria Black Dynamic, przeznaczona jest do samochodów wyprodukowanych przed 2000 rokiem. Seria Blue Dynamic przeznaczona jest do nowszych samochodów, o średnim zapotrzebowaniu na energię. Silver Dynamic to natomiast seria do samochodów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. W ofercie znajdują się także akumulatory przeznaczone do samochodów z systemem start-stop Blue Dynamic EFB i Silver Dynamic AGM, oraz akumulatory do pojazdów zabytkowych z serii Varta Classic.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły