Unibat
Unibat
ArtykułyProducenci

Unibat

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Unibat

Unibat to marka akumulatorów włoskiego przedsiębiorstwa Samauto s.r.l., które powstało w latach 80 XX wieku. Firma zdobyła uznanie jako producent akumulatorów motocyklowych szybko stając się partnerem wielu producentów jednośladów.

Akumulatory samochodowe oferowane przez Unibat grupują się w trzech seriach. Standard o bardzo szerokim zakresie pojemności i wielkości akumulatorów, z możliwością dopasowania do niemal każdego pojazdu. Extra Life, czyli akumulatory o przedłużonej trwałości, dostosowane do bardziej intensywnego użytkowania, oraz seria Start-Stop dostępna w technologii EFB i AGM.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły