Tuborg
Tuborg
ArtykułyProducenci

Tuborg

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Tuborg

to jedna z marek polskiego producenta akumulatorów Autopart, założonego w 1982 roku w Mielcu. Obecnie jest to jeden z największych polskich producentów akumulatorów, wypuszczający swoje produkty pod licznymi markami, produkując około 2,5 miliona akumulatorów rocznie i sprzedając je do ponad 50 państw świata.

W ofercie marki Tuborg znajdziemy: Serię Black przeznaczoną do samochodów o nieco niższym zapotrzebowaniu energetycznym, serię Silver będącą uniwersalnym rozwiązaniem do większości współczesnych samochodów. Serię Gold, która przeznaczona jest do pojazdów premium o bardzo wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Dwie serie do samochodów z systemami start-stop, czyli Tuborg EFB i Tuborg AGM. W ofercie marki znajdziemy także specjalną serię produktów do samochodów azjatyckich Tuborg Japan.

3.67/5 (3)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły