Moll
Moll
ArtykułyProducenci

Moll

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Moll

Moll to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące osprzęt i wyposażenie elektryczne do samochodów. Zostało założone w 1945 roku przez Petera J. Moll i jego żonę Elisabeth Moll. Zakład produkcyjny od tamtej pory znajduje się w Bad Staffelstein (Bawaria), pierwszy akumulator został wyprodukowany już w 1946 roku. Od 2014 roku firma Moll jest częścią konsorcjum z Hong-Kongu CHAOWEI group.

W ofercie firmy Moll znajdziemy akumulatory: Moll Kamina Start, przeznaczone do samochodów z małą liczbą odbiorników prądu, Moll M3 Plus K2, które stosuje się w samochodach o większej ilości odbiorników prądu, lub wyposażonych w silniki diesla, oraz dwie serie akumulatorów przeznaczone do samochodów z systemem start/stop czyli Start/Stop EFB i Start/Stop AGM.

5/5 (1)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły