Landport
Landport
ArtykułyProducenci

Landport

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Landport

Landport to holenderska firma produkująca akumulatory założona w 1993 roku, a od 2002 roku wchodząca w skład holenderskiego konsorcjum Louwman Group, którego historia sięga 1924 roku.

W ofercie producenta możemy znaleźć kilka serii produktów przeznaczonych do samochodów osobowych. Pierwszą jest seria Landport Classic, która przeznaczona jest do pojazdów klasycznych i zabytkowych, ze względu na obudowy stylizowane na akumulatory z lat 70 XX wieku. Druga seria to Pro Energy Starter, przeznaczona do zwykłych samochodów o niższym zapotrzebowaniu na energię. Do samochodów o dużym zapotrzebowaniu na energię (bogatym wyposażeniu) przeznaczone są produkty z serii Dynac Premium, natomiast do samochodów z systemem start/stop Dynac Start-Stop, dostępne zarówno w technologii EFB jak i AGM.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Exide/Centra

Następny artykuł

Zobacz także

Więcej w Artykuły