Centra-Exide
ArtykułyProducenci

Exide/Centra

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Exide/Centra

Exide to amerykański producent baterii i akumulatorów założony w 1888 roku W.W. Gibbsa, jest to jeden z najstarszych producentów akumulatorów na świecie, który do dziś jest potentatem na rynku, produkując akumulatory do wszelkich możliwych rozwiązań, od samochodów i motocykli, aż po specjalistyczne akumulatory do atomowych okrętów podwodnych. W 1995 roku firma Exide przejęła poznańskiego producenta akumulatorów Centra, od tego czasu Exide oferuje swoje produkty w Polsce także pod marką Centra.

W ofercie Exide dla samochodów osobowych znajdziemy kilka serii akumulatorów, równolegle zarówno pod marką Exide jak i maką Centra. Do samochodów starszych i z niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczna przeznaczone są akumulatory Exide Classic i Centra Standard. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest akumulator Exide Excell/Centra Plus, który sprawdzi się w większości pojazdów o standardowym poziomie wyposażenia i zapotrzebowania na energię. Do samochodów o bardzo rozbudowanym wyposażeniu przeznaczone natomiast są akumulatory z serii Exide Premium Carbon Boost/Centra Futura Carbon Boost, o skróconym czasie ładowania. Do samochodów z systemem start/stop Exide  i Centra oferuje akumulatory Start-Stop EFB i Start-Stop AGM. Dodatkowym produktem jaki możemy znaleźć w ofercie tych marek jest dodatkowy akumulator Start-Stop Auxiliary, którego zadaniem jest zasilanie dodatkowego wyposażenia samochodu i wspomaganie głównego akumulatora rozruchowego.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Zobacz także

Więcej w Artykuły