Duracell
ArtykułyProducenci

Duracell

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Duracell

Duracell to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem różnego rodzaju baterii i źródeł zasilania, którego początki można datować na lata 20 XX wieku kiedy to doszło do współpracy wynalazcy Samuela Rubena z przedsiębiorcą Philipem Rogersem Mallorym, w tym czasie jako P. R Mallory Company. Marka Duracell pojawiła się w 1964 roku, początkowo firmując nowy produkt firmy baterie alkaliczne. Od 2016 roku firma jest własnością koncernu Berkshire Hathaway.

Duracell nie jest znany z produkcji akumulatorów samochodowych, jednak posiada w ofercie szeroką gamę produktów w trzech seriach: DuracellStarter przeznaczony do starszych samochodów o mniejszej ilości wyposażenia elektrycznego, Advanced do nowszych i bardziej bogato wyposażonych pojazdów, oraz seria Extreme do najnowocześniejszych i najbardziej wymagających pojazdów, w tym wyposażonych w system start/stop.

Brak ocen

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Exide/Centra

Poprzedni artykuł

Zobacz także

Więcej w Artykuły