Bosch
ArtykułyProducenci

Bosch

0

Żaden samochód nie jest w stanie poruszać się bez sprawnego akumulatora. Głównym jego zadaniem jest rozruch pojazdu, ponieważ tylko za sprawą mocy jaką wytwarza akumulator możemy wprawić w ruch rozrusznik, oraz zapewnić niezbędny prąd do działania układów zapłonowych, wtryskowych i licznych we współczesnych pojazdach czujników i urządzeń kontrolnych. Poza tym akumulator ma pozwolić nam na używanie zasilanych prądem elektrycznym urządzeń, takich jak centralny zamek czy światła awaryjne, także przy wyłączonym silniku. Na rynku polskim znajduje się bardzo wielu producentów akumulatorów samochodowych, ten artykuł będzie krótkim przeglądem niektórych z nich.

Bosch

Bosch to niemiecki producent sprzętu i osprzętu elektrycznego. Przedsiębiorstwo wywodzi się z założonego przez Roberta Boscha, jeszcze w XIX wieku (1886) w Stutgarcie, Werkstätte für Feinmechanik und Elektrotechnik („warsztatu mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”). Już pod koniec XIX wieku zaczął wytwarzać osprzęt elektryczny do silników spalinowych (aparaty zapłonowe do stacjonarnych silników przemysłowych). W 1900 założył pierwszą fabrykę i od tego czasu coraz bardziej rozszerzał swoją działalność produkcyjną i handlową. Pierwsze akumulatory samochodowe, służące początkowo do zasilania oświetlenia, wytwarza już w 1905 roku. W roku 1925 opracowuje zapłon bateryjny, który szybko zyskuje popularność wśród producentów samochodów. Od 1926 roku, nieprzerwanie do dziś, koncern Bosch produkuje taśmowo akumulatory samochodowe.

Obecnie firma ma w ofercie kilka typów akumulatorów do samochodów osobowych, są to akumulatory z serii S3, przeznaczone do starszych, prostszych samochodów, z niewielką ilością odbiorników energii. Akumulatory S4 które sprawdzą się także w pojazdach z większym zapotrzebowaniem na energię. S4 EFB, które są dostosowane do pojazdów z systemem start/stop. Oraz S5 dla nowoczesnych pojazdów z bardzo dużą liczbą odbiorników i S5 AGM dla takich pojazdów z systemem start/stop.

2/5 (1)

Będzie nam miło jeśli zostawisz swoją ocenę

Samochód po zimie – co należy w nim sprawdzić?

Następny artykuł

Zobacz także

Więcej w Artykuły